Praktyka implantologiczna

Informacje o nas

Lekarz stomatolog Iwona Sozańska - specjalista II stopnia z zakresu protetyki stomatologicznej.

Od początku mojej pracy zawodowej przywiązuję dużą wagę do dokształcania. Systematycznie pogłębiam swoją wiedzę na kursach teoretycznych i praktycznych w kraju i za granicą oraz licznych konferencjach. (zobacz więcej…).

Od kilku lat w trosce o zapewnienie moim pacjentom najlepszych i najnowocześniejszych metod leczenia, poszerzyłam swoje usługi o leczenie implantologiczne (zobacz więcej…), które stało się moją fascynacją i pasją.

Ukończyłam roczny cykl kursów odbywający się w różnych ośrodkach akademickich i renomowanych, prywatnych klinikach stomatologicznych w kraju. Zakończony pomyślnym zdaniem egzaminu w 2010 r. jest oficjalnym potwierdzeniem moich umiejętności do samodzielnego wszczepiania implantów i wykonywania zabiegów chirurgicznych związanych z przygotowaniem pacjenta do implantacji, a prowadzony przeze mnie gabinet zyskał tytuł PRAKTYKI IMPLANTOLOGICZNEJ.

Swoje umiejętności teoretyczne sprawdziłam w praktyce samodzielnie wszczepiając implanty kubańskim pacjentom w Szpitalu Klinicznym w Santa Clara na Kubie w 2005 r.
Natomiast zaawansowane pod względem chirurgicznym zabiegi "podnoszenia zatok szczękowych", niezbędne do uzyskania miejsca do wszczepiania implantów w szczęce, wykonywałam kolumbijskim pacjentom w Klinice Esparza Enclosed w Bogocie.

W dzisiejszych czasach same umiejętności lekarza to nie wszystko. 
Dlatego dbam również o wyposażenie gabinetu w nowoczesny sprzęt stomatologiczny, zapewniając tym samym pacjentom bezpieczeństwo (w gabinecie sterylizacja narzędzi odbywa się w autoklawie najwyższej klasy), komfort i świadczenie usług na najwyższym poziomie.

Dla zapewnienia lepszej precyzji wykonywanych usług stosuję w mojej pracy lupy, mikroskop firmy Zeiss i podświetlane końcówki wiertarek stomatologicznych (praca w powiększeniu i z dodatkowym światłem, to aktualnie preferowany model pracy w renomowanych gabinetach na całym świecie).

Ponadto gabinet wyposażony jest w nowoczesny, amerykański cyfrowy aparat do zdjęć rentgenowskich, który dzięki bardzo dużej czułości zastosowanego czujnika cyfrowego, pozwala na 10-krotne zmniejszenie dawki promieniowania w stosunku do tradycyjnych zdjęć na błonie rentgenowskiej.

Aparat rentgenowski obok mikroskopu i endometru, urządzenia do określania głębokości kanału, pomaga w dokładnym i skutecznym leczeniu kanałowym zębów.

Tak więc stałe podnoszenie kwalifikacji (zgodnie ze współczesną wiedzą i światowymi trendami), dążenie do perfekcji i uzyskania pięknego uśmiechu pacjenta, dbałość o nowoczesny sprzęt, sterylność i czystość w gabinecie, jak również stosowanie nowoczesnych materiałów najlepszych, światowych firm, w połączeniu z pasją wykonywanego zawodu i troską z jaką podchodzę indywidualnie do każdego pacjenta, przynosi bardzo dobre efekty.
Proszę przekonać się samemu.
Zachęcam Państwa do skorzystania z usług mojego gabinetu.
 Od 1986r. jestem członkiem PTS-u i członkiem Zarządu Wojewódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego w Zielonej Górze.
W latach 1997-2001 byłam z-cą Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Zielonej Górze.
Od 2005r. jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, niemieckiego DGOI i międzynarodowego ICOI.
 
Prywatnie mama trójki wspaniałych dzieci.
Moje hobby to: nordic walking, jazda na rowerze, na nartach, pływanie, windsurfing, taniec i podróże, z których większość udaje mi się realizować wspólnie z dziećmi i przyjaciółmi.Olga Nienadowska (Zielińska)


Uzyskała tytuł higienistki stomatologicznej w VI 2003r. z wynikiem bardzo dobrym.

Z chwilą uzyskania dyplomu Medycznego Studium Zawodowego w Zielonej Górze rozpoczęła pracę w swoim zawodzie w Specjalistycznej Praktyce Stomatologicznej lek.stom.Iwony Sozańskiej, z którą tworzy zgrany i kompetentny zespół do dziś.

Biegle asystuje w pracy na 4 ręce i przy zabiegach implantologicznych, jest odpowiedzialna za sterylizację narzędzi i czystość w gabinecie. To ona również umówi Państwa na wizytę.

Swoją pracę wykonuje bardzo sumiennie i z pasją. Dokształca się na różnych kursach i konferencjach.

Jest bardzo miłą, sympatyczną, życzliwą, lubianą przez pacjentów osobą i łatwo nawiązującą z nimi kontakt. Wraz z lek.stom. Iwoną Sozańską dba aby leczenie pacjentów odbywało się w miłej i spokojnej atmosferze oraz przyjaznym otoczeniu.